1 2 3 ... 9 10 »
În data de 03 februarie în IPG „Anton Guzun” s-a desfășurat tradiționala sărbătoare „Întâlnirea cu absolvenții” cu genericul „Școala de ieri, școala de azi”. A fost o revedere între foștii absolvenți ai școlii cu foștii colegi de clasă și pedagogii. În cadrul evenimentului s-au retrăit din plin emoțiile anilor de școală.

Mulțumim organizatorilor evenimentului - Zmeu Svetlana și Andronic Vera, precum și elevilor claselor a IX-a. ... Detalii... »

Категория: Noutăţi | Просмотров: 229 | Добавил: admin | Дата: 08.02.2018 | Comentarii (0)

Administrația gimnaziului, cadrele didactice și elevii aduc sincere mulțumiri consilierilor locali pentru cadoul oferit - televizor SMART performant.

Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 143 | Добавил: admin | Дата: 25.12.2017 | Comentarii (0)

În data de 1 decembrie 2017, o echipă de elevi activi din I.P.G. ”Anton Guzun” au participat la Ceremonia de Premiere a ”Celor mai bune Proiecte de Inițiativă Civică” (The Best Civic Engagement Initiative), o campanie lansată de Tinerii Ambasadori Europeni în Republica Moldova. Anterior, elevii ghidați de dna Ana Munteanu și dna Caraman Aliona în parteneriat cu dna Guzo Tatiana și dna Coșcodan Raisa au dezvoltat un proiect de inițiativă civică, și anume de amenajare a unui spațiu educațional-cultural în ograda școlii. ... Detalii... »
Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 242 | Добавил: admin | Дата: 05.12.2017 | Comentarii (0)

Pe data de 01.12.2017 în IPG "A. Guzun" s-a desfăşurat activitatea cu tematica "1 decembrie - Ziua Mondială de combatere HIV/SIDA", monitorizată de Ina Gurschii - medic coordonator CSPT "Calopso" Anenii Noi, Nina Antoci - moaşă, Egor Cantir - voluntar.

Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 133 | Добавил: admin | Дата: 02.12.2017 | Comentarii (0)

În fiecare an pe 21 noiembrie, Biserica Ortodoxa îi sarbatorește pe Sfinții Arhangheli Mihail si Gavriil, consideraţi călăuzele sufletelor noastre, ocrotitorii familiilor și caselor noastre și desigur sfinții ocrotitori ai satului nostru - Bulboaca.
Cu această ocazie Administrația Publică Locală în colaborare cu Instituția Publică Gimnaziul ”A. Guzun” a pregătit un program artistic divers pentru toți sătenii și oaspeții dragi ai satului nostru.
... Detalii... »
Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 213 | Добавил: admin | Дата: 25.11.2017 | Comentarii (0)

În data de 10.11.17 instituția noastră a găzduit tinerii ambasadori europeni. Cu această ocazie unică, elevii au aflat lucruri noi, interesante și utile despre valorile, originea și structura Uniunii Europene, precum și oportunitățile oferite de UE.
Elevii noștri au fost provocați să se implice în scrierea proiectelor comunitare ce ar schimba viața socială și economică a localității. Le urăm succes!

Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 185 | Добавил: admin | Дата: 14.11.2017 | Comentarii (0)

În perioada 25-27 octombrie 2017 în IPG ”Anton Guzun” s-a desfășurat Campania de promovare a programului european eTwinning - parte a ERASMUS+ (programul de învățare pe tot pacursul vieții a Comisiei Europene). Și, în special, cu ocazia a 5 ani de activitate a eTwinning Plus - o extensie a programului, datorită căruia Moldova alături de alte 4 țări din parteneriatul estic poate participa în proiecte internaționale educaționale, Dna Caraman Aliona, profesoară de limba engleză a organizat împreună cu echipa de voluntari eTwinning mai multe activități, precum: Laboratorul eTwinning, în cadrul căruia au elaborat postere tematice cu activități interactive pentru a iniția elevii în proiect; un flashmob prezentat de dansatorii cercului de dans ”Dance for Life” (Conducător: Caraman Aliona), precum și alte provocări în cadrul orelor de limba engleză.
Aducem sincere mulțumiri Agenției Naționale de Suport eTwinning Plus pentru materiale promoționale și desigur, tuturor elevilor ce s-au implicat activ! ... Detalii... »
Vezi pagina intrării »
Категория: Noutăţi | Просмотров: 116 | Добавил: admin | Дата: 29.10.2017 | Comentarii (0)