Principală » 2015 » Octombrie » 9 » 10 ani de la sfințirea Liceului Teoretic "Anton Guzun"
13:05
10 ani de la sfințirea Liceului Teoretic "Anton Guzun"
Liceul nostru nu e doar o casă cu minuni, un loc unde fiecare își creeză propria viață, Liceul nostru este un suflet aparte care trăiește împreună cu noi fericirea, tristețea, victoria, înfrîngerea, iubirea…
Ziua de 30 Septembrie este ziua în care Liceul Nostru prinde viață, se bucură ca un copil de o nouă aniversare! "La Mulți Ani" șoptim, strigăm… sărbătorim alături de profesori – dascălii care mereu sunt "aici" să ne-ajute, să ne ridice, să ne ofere încredere și curajul de a crea un nou început.

Pentru amintirile pe care le păstrezi, pentru că putem fi mereu copii, pentru grija pe care o porți pentru fiecare dintre noi, pentru simplul, uneori banalul și multcunoscutul "Bine ați venit!", Scump Liceu, îți mulțumim și ne-nchinăm pînă la pămînt ca la o icoană sfîntă! Te slăvim în versuri, te visăm, fugim de tine, obosim, mereu ne grăbim să te uităm într-un trecut îndepărtat, dar mereu te răsfoim cu lacrimi și cu dor ca pe-o carte în care sunt scrise cele mai frumoase clipe din viața noastră!
Astăzi pentru Tine aducem în dar urări de bine și un enorm și călduros "LA MULȚI ANI!" De Ziua TA, e ziua noastră!

Fotoreportaj: album-71650190_221672937

Videoreportaj: youtube.com/playlist

Categorie: Anunțuri | Vizualizări: 308 | Adăugat de: admin | Tag-uri: Anunţuri
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]